Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

EVRENİN NERESİNDEYİZ, GÜNEŞİMİZİN BİLİMSEL KIYAMETİ NE ZAMAN
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 27 Nis 2014 20:14 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Oca 2010 23:10
İleti: 60
Evrende herşey hareketlidir ve biz Dinamik evrenin dinamik bir parçasıyız. Dünyamız kendi ekseni etrafında dönerken aynı zamanda Güneş etrafında da 150 milyon km yarıçapında ve 30 km/sn hızındaki eliptik yörüngede hareketini sürdürmektedir. Merminin ortalama hızının 3-4 km/sn olduğu düşünülürse bu hızın büyüklüğü daha rahat anlaşılabilir. Üzerinde yaşayan canlıların bu sabit hızı algılayabilmesi imkansızdır. Bir hız değişimi (ivme=hızlanıp yavaşlanma) olursa ancak fark edilebilir. İçinde yaşadığımız bu büyüleyici atmosferi en iyi açıklayan kaynak, Evrende Yaşadığımız Yer: Güneş Sistemi isimli çalışmadır.
Çalışmaya göre, bu dinamik yapıyı, Güneş, 9 büyük gezegen, gezegen çevresindeki uydular, milyonlarca çok küçük gezegen, kuyruklu yıldızlar, gök taşları, küçük parçacıklar, gaz ve toz bulutları, 12 milyar km çapında dönen bir disk oluşturur. Bu diski küresel olarak dışarıdan saran Kuiper ve Oort kuşağı, kuyruklu yıldızlar açısından çok zengin bir ortam oluşturmaktadır. Bu dinamik yapı, Newton ve Kepler kanunları ile açıklanabilmektedir.Bu sistem süpernova patlamaları ile süpürülen düşük yoğunluktaki bir uzay boşluğu içerisinde bulunmaktadır. Sistemin kendisi ise süpernova artıklarından oluşan, metal bolluğu fazla ikinci veya üçüncü nesil bir sistemdir.
Süpernova artığının, enkazın üzerine kurulmuş bir sistemde yaşıyoruz ve 20 km/sn hızla Çalgı takımyıldızı bölgesine doğru yol alıyoruz. Sistem olarak, içinde bulunduğumuz galaksi merkezi etrafında ortalama 220 km/sn hızla yörüngede hareket etmektedir ve bu döngüsünü 220-225 Milyon yılda tamamlamaktadır, aynı zamanda galaksi düzlemine dik olarak yukarı-aşağı atlıkarınca hareketi de yapmaktayız. ortalama 250 milyar yıldız içeren 100.000 ışık yılı çapındaki Samanyolu Galaksisi yaklaşık 1.000 ışık yılı kalınlığındadır.Galaksimizin spiral kollarından Orion’da bulunan güneş sistemimizin galaksi merkezine uzaklığı 26.000 ışık yılıdır..
uzayın keşfedebildiğimiz kısmı daha çok küçüktür. Ancak büyük bir okyanusda ki bir havuz kadar. Uzaya 1925 den beri radyo dalgaları gönderiyoruz bu dalgalarda ancak 90 ışık yılı mesafeye ulaşmıştır. Güneşimizin bilimsel kıyameti; yani güneş sisteminin galaksi merkezindeki karadeliğe ulaşması için en az 5.5 milyar yıl gerekmektedir. Zaten güneşimiz 4.5 Milyar yaşında olup kalan ömrüde 5.5 milyar yıldır. Ama bundan önce Samanyolu ile komsu galaksimiz olan Andromeda (2.4 Milyon ışık yılı uzaklıktadır) 5 Milyar yıl sonra birleşecek ve bu birleşme 3 milyar yıl sonra başlayacak. Ama uzay çok büyük olduğu için yıldızlar arası mesafede çok büyük olup yıldız veya gezegenlerin birbirleriyle çarpışma ihtimali çok düşüktür. Stephen Hawkinge göre 5 Milyon yıl sonra Güneşin ısısı artarak 200 milyon○C bulacak ve dolayısıyla dünyamızın ısısı aşırı artarak her şeyin yanacağını ve canlı hayatın sonunun geleceğini bildirmektedir. Tabi ilahi takdir ne zaman onu Allah bilir bizimkisi güneş dünya ve evrendeki harekete bakarak bilimsel kıyameti tahmin etmek.
Tabii ki evrende tek galaksi Samanyolu değil. Görülebilir evrende ortalama 2 Trilyon galaksi ve her birinde ort. 300-350 milyar yıldız bulunmaktadır. Uzmanların hesaplamalarına göre Evrenimizde 10^23 (Trilyon x Trilyon) kadar yıldız bulunmaktadır. Gezegenlerin sayısı ise henüz bilinmemektedir ve dinamik bir yapıya sahip olan evren, plazma bulutları ile birbirine bağlı dev küresel boşlukların içinde zincirler şeklinde galaksiler, kümeler ve süper kümeler oluşturur. Samanyolu küçüklü büyüklü 30 kadar gök ada ile birlikte bir küme oluşturur ve bu zincirin bir halkasında yer alır. Canlı organizmanın yaşayamayacağı, yüklü parçacıklardan oluşan binlerce derece sıcaklığa sahip bir ortam olan plazma, evrenin yüzde 99’unu kapsamaktadır. Evrenimizin yaşanabilecek çok nadir noktalarından birinde bulunması, Güneş sisteminin ne kadar değerli olduğunun göstergesidir.


Eklentiler:
Samanyolu ve Güneşimiz.jpg
Samanyolu ve Güneşimiz.jpg [ 86.16 KiB | 39603 defa görüntülendi ]
Dosya açıklaması: Dünyamız ve gezegenlerin yörüngedeki (1yıllık) dönüşü
solar sitem.gif
solar sitem.gif [ 935.65 KiB | 39671 defa görüntülendi ]

_________________
Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler


En son EHLİBEYT tarafından, 04 Arl 2022 17:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 değişiklik yapıldı.
Sayfa başı
 Profile bak  
 

BULGAR KAHİN VANGONUN GELECEK YILLARA AİT KEHANETLERİ
UNREAD_POSTTarih: 29 Şub 2016 11:05 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 18 Oca 2010 23:10
İleti: 60

Gerçek adı Vangeliya Pandeva olan Vanga, 31 Ocak 1911'de bugün Makedonya topraklarında bulunan Strumitza köyünde dünyaya geldi.
16 yaşındayken bir fırtına sırasında yıldırım çarpması sonucu görme yeteneğini kaybeden Baba Vanga, bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası üne kavuştu.
Bu güne kadar birçok kehaneti ortaya çıkan vanga'nin
İkinci dünya savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB'nin bile tavsiyeler aldığı Baba Vanga, 1996 yılında 84 yaşında hayata veda etti.
--BULGAR KAHİN VANGONUN GELECEK YILLARA AİT KEHANETLERİ--
-2018­ Dünyanın yeni süper gücü Çin H.Cum, Putin ve Rusya olacak. Sömürenler sömürge haline gelecek.
-2019 Büyük depremler olacak, büyük bir tsunami Asya kıtasının bir çok bölgesini haritadan silecek, Avrupa'nın ekonomik çöküşü gerçekleşecek ve Rusya'ya büyük bir gök taşı isabet edecek.
-2023 ­Yerkürenin yörüngesinde belli belirsiz bir değişiklik yaşanacak.
-2026 ­Avrupa'nın nüfusu tükenme noktasına gelecek.
-2028 ­Yeni bir enerji çeşidi geliştirilecek (büyük olasılıkla kontrol altına alınmış termonükleer reaksiyon).
Yavaş yavaş açlığın önüne geçilecek. İçinde insan bulunan bir uzay gemisi Venüs'e yollanacak
-2033­ Kutuptaki buzullar eridikçe yerkürenin su seviyesi artacak.
-2043 ­Dünya ekonomisi çok iyi durumda olacak. Müslümanlar Avrupa'nın hâkimi olacak.
-2046 ­Tüm vücut organları yeniden üretilip çoğaltılabilecek. Hastalanan organın yerine yenisinin konması en çok kullanılan ve en basit tedavi yöntemi olacak.
-2076 ­Sınıfsız bir toplum düzeni sunan Komünizm tüm dünyaya hâkim olacak.?
-2084­ Doğa yeniden canlanacak.
-2088 ­İnsanların saniyeler için yaşlanmasına sebep olan yeni bir hastalık türeyecek.
-2100 ­İnsan yapımı yapay bir güneş Dünya'nın karanlık yüzünü aydınlatmada kullanılacak.
-2111 ­İnsanlar, androide benzer yaşayan robotlara dönüşecek.
-2123 ­Küçük ülkeler arası savaşlar olacak. Büyük ülkeler tüm bunların dışında kalacak.
-2170­ Büyük bir kuraklık yaşanacak.
-2183 ­Mars gezenindeki bir koloni nükleer güç haline gelecek ve Dünya'dan bağımsızlığını talep edecek.
-2196 ­Asya ve Avrupa ırkları tamamen birbirine karışacak.
-2201 ­Güneş'teki termonükleer reaksiyonların yavaşlaması sonucu hava sıcaklığı düşecek.
-2221 ­Dünya dışı yaşam arayışında insanlar korkunç bir şeyle karşılaşacaklar.
-2256­ Bir uzay gemisi Dünya'ya yeni bir hastalık getirecek.

Bu kadının kehanetine göre kıyamet 2256 ya kadar olmayacak

_________________
Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler


Sayfa başı
 Profile bak  
 

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron