Tüm zamanlar UTC + 3 saat
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

UFO'LAR UZAYLILARMI YOKSA İLERİ İNSAN TEKNOLOJİSİMİ???
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 18 Eyl 2010 22:13 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 May 2009 09:59
İleti: 112
UFO (Unidentified Flying Objects) yani Türkçe adıyla Tanımlanamayan Uçan Cisimler. Yarım asırdan fazla bir süredir insanların en büyük merak konularından biri ufolar ve yeni 21 y.y da en fazla ilgi odağı olacak gibi gözüküyorlar. Gerçek ya da değil; bir tek şey var ki o da UFO’ların güncelliğini hala ilk günkü gibi korumasıdır. Ve bu güncellik hiç bitmeyecek bir sürecin içinde varlığını sürdürecektir.

UFO Nedir: Bir çok fenomenlerde anlatıldığı üzere, bu tanımlanamayan uçan cisimler kimi zaman bir daire şeklinde, kimi zaman çok büyük boyutlarda bir elips ya da bir puro şeklinde görülmektedirler. Bir zamanlar hayal gücünün ve bilinçaltının insanlara bir oyunu olarak yorumlanan bu olgu, bugün inkar edilememektedir. Televizyon kameraları karşısında bilimselliği ve somut gerçekleri savunan ve bir adım geri basmayan, UFO olayını görmezlikten gelen bilim adamları, profesörler vb. kişiler, televizyon kameraları stop düğmesine bastıkları andan itibaren de bu olguyu onaylayıcı bir tavır sergilemektedirler.
Ancak ufaoların varlığı bir gerçektir o zaman sorulması gereken soru şu
UFO'LAR UZAYLILARMI YOKSA İLERİ TEKNOLOJİ İNSAN YAPIMI UÇAKLAR MI???
Bu ikinci olgu ağır basmaktadır. çünkü uzaylıların varlığını Kurani kerim reddetmektedir.
Kur'an-Kerimde (Zariyat suresi, 56. ayet) "Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım". Bu ayetten de anlasılacagı üzere, evrende akıllı canlı olarak insanoğlu ve cinler bulunmaktadır. Peygamber Efendimizin (s.a.v.)' in doğumuyla birlikte, gökyüzü cinlere kapatıldığına göre, cinler bu tarihten sonra artık gökyüzüne çıkamayacaktır.

Ufolar uzaylılar bile olsa bize en yakın güneşe komşu yıldız olan Alfa Centauri yıldız sistemi 4.4 ışık yılı uzaklıkta olup veya Samanyolu galaksimizin çapı 100.000 ışık yılıdır. Komşu galaksi olan Andromeda dan bize 2,4 milyon ışık yılı uzakta olup bu kadar mesafeden canlı gelmesi imkansızdır. çünkü günümüzde ortalama insan ömrü 70-80 yıl olduğuna göre ve bir insanında yetişmesi en az 30 yıl aldığına göre geriye kalan 40-50 yıllık ömre bu yolculuğu sığdırmak veya yolculukta 1 yıldan fazla gıda stoku almak (bozulma açısından )mümkün olmadığına göre böyle bir olasılık mümkün değildir.
Geriye kalan ise bu bilim ve teknolojide ileri olan ülkelerin casusluk amacıyla ürettikleri ileri teknoloji uzay araçlarıdır . Ama ne yazıkki bu araçların tanınması ve bilinmesini istemediklerinden yapan ülkelerde bu araçların uzaylılar olarak bilinmesini istemektedirler. çunku bu araçlar özeleikle stratejik önem sahip yerlerde veya büyük şehirlerde dolaşmaktadır
1960 yılından beri Amerika'da Kaliforniya'daki Berkeley Üniversitesi'nde, Porto Riko'da büyük bir arazide kurulan teleskopla Uzaylılardan gelebilecek radyo dalgaları dinlenilmektedir ama bu güne kadar kayda değer bir sinyal alınmamıştır!! Ayrıca Çinde yapımına 2011 yılında başlanan 180 Milyon Dolara mal olan ve çapı 500 m olan radyo teleskobu da Eylül 2016 yılında devreye girmiştir.


Eklentiler:
Çin radyo teleskop.jpg
Çin radyo teleskop.jpg [ 138.14 KiB | 25339 defa görüntülendi ]
Dosya açıklaması: Ufo olayının %99 aldatmaca %1 ise insan yapımı araçlardır.
Ufo.jpg
Ufo.jpg [ 142.32 KiB | 26426 defa görüntülendi ]
Dosya açıklaması: Samanyolu ve Andromeda galaksi arası2,4 Milyon ışık yılı uzaklıktadır
Samanyolu ve Andromeda.jpg
Samanyolu ve Andromeda.jpg [ 122.59 KiB | 26464 defa görüntülendi ]

_________________
Selam ve Dua ile Hoşçakalın
Sayfa başı
 Profile bak  
 

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron