Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 
  Yazıcı görüntüsü

Mekkenin fethini kutladık...31 aralık 2011..
Yazar Mesaj
UNREAD_POSTTarih: 08 Oca 2012 16:42 

Bu gün yılın en son günü ama ben durmadım, bu günü değerlendirmek istedim...Bazıları içki içer .bazıları kumar oynar ,bazıları piyongo alır veya ne bileyim Neol kutlamalrını kendi imkanları nisbetinde yapmaya çalışırlar..Bende inaç ve ananelerimize uygun bir yaşam tarzını seçtim ne bir gereksiz uğraş nede zaman öldürme yolunu seçtim...zaten bir kaç gündür İlçemizdeki belediye hopörlerinden anoslar etmişler ben işte olduğum için duymamışım...Mekkenin fethinin kutlaması varmış ..

Yılbaşı akşamından önce haberim oldu...Aksilik ya harçlığımda fazla yoktu .Ama ne olursa olsun gitmeliydim...Çünkü güzel bir aktiviteydi..
ilçemiz Adanaya bayağı uzak .
Zaten dün 18 saat çalışmıştım birkaç satlık uyku ile ideare ettim..
Yılbaşı bu gün ama ne Tv açtım ne’de çarşıya çıktım...Aldım yanıma yeğenlerimi bizimkileri sür Adana ver elini
Seyhan İlçesi Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu`
...Havada yağmurlu ama olsun toplam iki saatlik yol...şunun şurası..Bir kaç kiş toplandık bir münübüs tuttuk ...Çıktık Adana yollarına...
Vardık Adanaya büyük bir kapalı salon sanırım basket oynuyorlardı orada..
.ama çok etkinliklerde orada yapılıyormuş....
Girdik içeri kimler var kimlerr...Türkiye Kur’an okuma birincisinden(Türkiye Kur`an Okuma birincisi Ahmet Tayyar Hoca efendi den tutunda Dünyanın sayılı hafızlarından İranlı Hafız dünya Kur`an okuma birincisi Ali Ramazani.de varmış...

.ik’ide minik Kuran okuyan süper sesli çocuklarda vardı ne zeka Rabbim bu yaşta sanırım Sekiz veya on yaşlarında ama mükemmel okuyorlar Kur’anın kerimi Maşallah dillerine kuvvet İlahi sanatçısı Mustafa Özcan Güneş doğdu’da güzel ilahileri ile salonu çoşturdu..
Yapılan konuşmaların ardından kürsüye gelen dünya Kur`an okuma birincisi Ali Ramazani, Türkiye Kur`an Okuma birincisi Ahmet Tayyar ile dünya Kur`an okuma birincisi. Mustafa Özcan Güneşdoğdu, Kuran ziyafeti sundular.

Program; Mekke`nin Fethi konulu sinevizyon gösterimi, ilahi ve şiir sunumuyla son buldu.

.sohbet konuşma derken zamanın nasıl geçtiğini bilemedik...en azından gecemizi iyi bir şekilde geçirmiş olduk emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara yürek ten teşekkür ederim..
...bir kaç saatlık konferans ve güzel dinleti proğramıda böylelikle sona ermiş oldu Saatler doldı ..gözümüz yolda oldu..
Adanamızın güzel yağmuruda başlamış halâ yağıyordu. Salondan çık karşılaştığımız insanlarla sohbet derken bayağı vakit geçti...Tüm arkadaşlar toplandık arabamızın yanına geldin kim var kim yok kontrol ettikten sonra Derler ya yemeği yiyen abdal’ın gözü yolda olurmuş bizimde gözümüz artık yoldaydı ..hepimiz sabah işe gitmemiz gerekiyordu onun için acele etik ve ilçemizin yoluna koyulduk ...

Ve geride kalan .yüreklerimizde yer eden , huzur dolu bir anı ve yılın son gününü de en güzel şekilde geçirmemiz olmuştu ....Derler ya yıla nasıl girersen öyle devam edersin diye bizde dua ve niyazla girdik inşallah hakkımızda hayırlara vesile olur bu güzel konferans diyorum...ve emeği geçenlere teşekkür ediyo ,can-ı gönülden hepsini selamlıyorum..
Ruhumuz Kur’anı kerime ve ilahiye kanmıştı ...anılara kalan en güzel şekilde yazılmış bir anı olmuştu...
En güzel nice yıllara....

Mehmet Ali Ünsal

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 

Tüm zamanlar UTC + 3 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz